Υλοποίηση στο σχολείο μας του προγράμματος «Σχολικά Γεύματα»

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Σας ενημερώνουμε ότι σύντομα θα υλοποιηθεί στο σχολείο μας το πρόγραμμα ?Σχολικά Γεύματα?.

Επισυνάπτουμε την υπεύθυνη δήλωση η οποία πρέπει να συμπληρωθεί από τους ενδιαφερόμενους και να προσκομιστεί στη Δ/νση του σχολείου.

Από τη Διεύθυνση

ΣΥΝ. 2 ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ

Posted in 2020-2021 | Leave a comment

Βεβαίωση μετακίνησης για τους μαθητές του σχολείου

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες του σχολείου,

Έχει σταλεί στα προσωπικά σας e-mail η βεβαίωση για την μετακίνηση των μαθητών από και προς το σχολείο.

Για οποιαδήποτε διευκρίνηση μπορείτε να επικοινωνήσετε με τη Διεύθυνση του σχολείου.

Posted in 2020-2021 | Leave a comment

Οδηγίες για τηλεκπάιδευση σε γονείς και μαθητές

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Σε περίπτωση που χρειαστεί να γίνει τηλεκπαίδευση στον παρακάτω σύνδεσμο μπορείτε να βρείτε χρήσιμες πληροφορίες για την σύνδεσή σας σε δωμάτιο εκπαιδευτικού.

Από τη Διεύθυνση του σχολείου

Ενημέρωση γονέων από εκπαιδευτικούς

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,
Σας πληροφορούμε ότι λόγω της έξαρσης του Covid-19 η ενημέρωσή σας από τους εκπαιδευτικούς του σχολείου για τη διαγωγή και επίδοση των μαθητών θα αναβληθεί μέχρι νεωτέρας. Σε περίπτωση μεγάλης ανάγκης επικοινωνίας με κάποιον εκπαιδευτικό, παρακαλούμε να επικοινωνήσετε με τη Διεύθυνση του σχολείου.

Posted in 2020-2021 | Leave a comment

02-11-2020 Οι μαθητές της ΣΤ τάξης ζωγραφίζουν σε περίοδο κορωνοϊού…

Οι μαθητές της ΣΤ τάξης του σχολείου μας στο μάθημα των εικαστικών και με την καθοδήγηση της κυρία Ελευθερίας Βέργου δημιουργούν την παρακάτω εικαστική κατασκευή επηρεαζόμενοι από την περίοδο του κορωνοϊού που βιώνουμε!

20201030_112949-1

Posted in Εικαστικά, Σχολικό Έτος 2020-2021 | Leave a comment

Ορισμός σημαιοφόρου και παραστατών σχολικού έτους 2020-2021

σημαία

Εορτασμός της 28ης Οκτωβρίου

Σας ενημερώνουμε ότι την Τρίτη 27 Οκτωβρίου οι μαθητές θα προσέλθουν κανονικά το πρωί στο σχολείο για τον εορτασμό της 28ης Οκτωβρίου και θα αποχωρήσουν στις 09:30.

Παρακαλούνται οι γονείς/κηδεμόνες να μεριμνήσουν για την έγκαιρη και ασφαλή αποχώρησή τους.

Το ολοήμερο αυτή την ημέρα δε θα λειτουργήσει.

Posted in 2020-2021 | Leave a comment

Διακήρυξη Δημόσιου Πλειοδοτικού Διαγωνισμού για την εκμίσθωση κυλικείων.

Posted in 2020-2021 | Leave a comment

Ενημέρωση για το κυλικείο του σχολείου.

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Σας ενημερώνουμε ότι το κυλικείο του σχολείου δεν θα λειτουργεί από τη Δευτέρα 05/10/2020.Ως εκ τούτου να μεριμνήσετε για το κολατσιό των παιδιών σας.

Έκκληση βοήθειας προς πληγέντες Καρδίτσας

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Στο πλαίσιο της δραστηριοποίησής των σχολείων του Δικτύου Νοιάζομαι και Δρω (που συνεχίζει τις δράσεις του ως «Ενεργώ ως πολίτης») στο οποίο εντάσσεται και το δικό μας σχολείο και σε συνεργασία με την ομάδα εθελοντών Paguristas ανταποκρινόμαστε στην έκκληση για βοήθεια του Κοινωνικού Παντοπωλείου Καρδίτσας. Συγκεκριμένα την Πέμπτη 01/10 συγκεντρώνουμε τρόφιμα και είδη πρώτης ανάγκης για τους πληγέντες συνανθρώπους μας στην Καρδίτσα. Όσοι επιθυμείτε και μπορείτε να βοηθήσετε παρακαλούμε να αποθέσετε την προσφορά σας σε χώρο ορισμένο από το σχολείο στην αυλή κατά την άφιξη των μαθητών στο σχολείο (08:00 ? 08:15) ή κατά την αποχώρησή τους (13:15).

ΠΡΟΣΟΧΗ δεν ζητούνται αγαθά που χρειάζονται ψυγείο ούτε ρούχα και άλλα είδη παρά μόνο αυτά που αναγράφονται εδώ:

Ζυμαρικά, Όσπρια, Ρύζι, Πελτέδες, Ελαιόλαδο, (γενικά τρόφιμα μακράς διάρκειας) καθώς και Πάνες, Μωρομάντηλα, Βρεφικά Γάλατα, Κρέμες για Βρέφη, Σαμπουάν, Οδοντόκρεμες, Χαρτιά Υγείας, Είδη Καθαριότητας, Κλινοσκεπάσματα.

Ευχαριστούμε εκ των προτέρων για τη συνεργασία σας

Posted in 2020-2021, Σχολικό Έτος 2020-2021 | Leave a comment