Διδακτική επίσκεψη στην Προωθημένη Βάση Επιχειρήσεων Ακτίου από τη Ε τάξη του σχολείου

Διδακτική επίσκεψη στην Προωθημένη Βάση Επιχειρήσεων Ακτίου πραγματοποίησε η Ε’ τάξη του 7ου Δημοτικού Σχολείου Ιωαννίνων στα πλαίσια του εορτασμού του Προστάτη της Πολεμικής Αεροπορίας Αρχάγγελου Μιχαήλ.

Η παρουσίαση αεροπορικών εκθεμάτων και εξομοιωτή πτήσης μαχητικού αεροσκάφους καθώς και η προσομοίωση πτήσης μαχητικού αεροσκάφους μέσω εικονικής πραγματικότητας (virtual reality) ενθουσίασε τους μαθητές μας.

Επισκέφθηκαν διάφορες επιστασίες της Αεροπορικής Βάσης (Πύργος Ελέγχου Εναέριας Κυκλοφορίας, Μετεωρολογικός Σταθμός, Πυροσβεστική)
Ευχαριστούμε όλο το προσωπικό my FOB AKTIO!

Δημοσιεύθηκε στην Σχολικό Έτος 2023-2024, Χωρίς κατηγορία. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.