Έκκληση βοήθειας προς πληγέντες Καρδίτσας

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Στο πλαίσιο της δραστηριοποίησής των σχολείων του Δικτύου Νοιάζομαι και Δρω (που συνεχίζει τις δράσεις του ως «Ενεργώ ως πολίτης») στο οποίο εντάσσεται και το δικό μας σχολείο και σε συνεργασία με την ομάδα εθελοντών Paguristas ανταποκρινόμαστε στην έκκληση για βοήθεια του Κοινωνικού Παντοπωλείου Καρδίτσας. Συγκεκριμένα την Πέμπτη 01/10 συγκεντρώνουμε τρόφιμα και είδη πρώτης ανάγκης για τους πληγέντες συνανθρώπους μας στην Καρδίτσα. Όσοι επιθυμείτε και μπορείτε να βοηθήσετε παρακαλούμε να αποθέσετε την προσφορά σας σε χώρο ορισμένο από το σχολείο στην αυλή κατά την άφιξη των μαθητών στο σχολείο (08:00 ? 08:15) ή κατά την αποχώρησή τους (13:15).

ΠΡΟΣΟΧΗ δεν ζητούνται αγαθά που χρειάζονται ψυγείο ούτε ρούχα και άλλα είδη παρά μόνο αυτά που αναγράφονται εδώ:

Ζυμαρικά, Όσπρια, Ρύζι, Πελτέδες, Ελαιόλαδο, (γενικά τρόφιμα μακράς διάρκειας) καθώς και Πάνες, Μωρομάντηλα, Βρεφικά Γάλατα, Κρέμες για Βρέφη, Σαμπουάν, Οδοντόκρεμες, Χαρτιά Υγείας, Είδη Καθαριότητας, Κλινοσκεπάσματα.

Ευχαριστούμε εκ των προτέρων για τη συνεργασία σας

Από τη Δ/νση του σχολείου

Δημοσιεύθηκε στην 2020-2021, Σχολικό Έτος 2020-2021. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.