Αγιασμός

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Σας ενημερώνουμε ότι ο Αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς θα γίνει τη Δευτέρα 13/09 και ώρα 08:45. Ως εκ τούτου παρακαλούμε οι μαθητές να προσέλθουν στο σχολείο από τις 08:15 μέχρι τις 08:30.

Οι μαθητές κατά την είσοδό τους στο σχολείο θα πρέπει να φοράνε μάσκα και να επιδείξουν αρνητικό αποτέλεσμα self-test το οποίο να έχει γίνει 24 ώρες πριν ή Πιστοποιητικό νόσησης εντός εξαμήνου COVID-19.

Το επόμενο self-test θα επιδειχθεί από του μαθητές την Πέμπτη 16/09. Από τη Δευτέρα 20/09 τα self-tests θα επιδεικνύονται Τρίτη και Παρασκευή. Σύμφωνα με απόφαση του Υπουργείου Παιδείας οι μαθητές μπορούν να προμηθευτούν άμεσα 6 self-tests για τον μήνα Σεπτέμβρη δωρεάν από τα φαρμακεία.

Οι μαθητές με την είσοδο τους στο σχολείο και την καθοδήγηση εκπαιδευτικών θα μπαίνουν στα τμήματά τους.

Οι γονείς και κηδεμόνες δε θα εισέλθουν στον αύλειο χώρο του σχολείου και παρακαλούμε να τηρηθούν αποστάσεις για να μη δημιουργηθεί συνωστισμός στην είσοδο.

Τα βιβλία θα δοθούν στους μαθητές την Τρίτη.

Μετά τον Αγιασμό οι μαθητές θα αποχωρήσουν. Παρακαλούμε να μεριμνήσετε για την ασφαλή αποχώρησή τους.

Καλή σχολική χρονιά!

Ο Δ/ντής του σχολείου

Καρβούνης Δημήτριος

Δημοσιεύθηκε στην 2021-2022. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.